Διαφήμιση
Διαφήμιση

Παρασκευή, 30 Μάρτιος 2018 12:36

Μπάσκετ - Β' ΕΣΚΑ: Εντός έδρας ήττα για τον Γ.Σ.Κηφισιάς απο το Γαλάτσι

Την ήττα γνώρισε η ανδρική ομάδα του Γ.Σ.Κηφισιάς στο Ζηρίνειο από τον Α.Ο.Γαλατσίου με 65-69 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ

Το συγκρότημα του κ.Μπιλάλη έχοντας κορυφαίο τον Λαμπρόπουλο με 16 πόντους (2 τρ.) βρέθηκε να κυνηγάει τους φιλοξενούμενους σε όλη την διάρκεια του αγώνα με το ημίχρονο να βρίσκει τους γηπεδούχους πίσω στο σκορ με 28-44.

Στην επανάληψη η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε τουλάχιστον μέχρι και την ολοκλήρωση του 3ου δεκαλέπτου (47-63). Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Γ.Σ.Κηφισιάς αύξησε την πίεσή του στους φιλοξενούμενους με αποτέλεσμα να μαζέψει την διαφορά με την τελική κόρνα της γραμματείας όμως να τον βρίσκει ηττημένο με 65-69.

Μετά από αυτή την ήττα ο Γ.Σ.Κηφισιάς μετά από 24 αγωνιστικές εξακολουθεί να βρίσκετε στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 42 βαθμούς.

Την επόμενη και προτελευταία αγωνιστική (19/4, 25η αγων.) της κανονικής περιόδου ο Γ.Σ.Κηφισιάς θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.

Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ – Α.Ο.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ: 65 - 69

Διαιτητές: Σκούτας, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 11-27, 28-44, 47-63, 65-69.

Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 7, Ζιώγας, Γερακίνης 3, Μπιλάλης Κ. 10 (1), Μπαζίνης 2, Βαβελίδης 2, Πολυδώρου 14, Σελίτας, Βογιατζόγλου 4 (1), Λαμπρόπουλος 16 (2), Πολύζος, Τσολακόπουλος 7.

Α.Ο.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 6 (2), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 12 (2), Μακρής 12 (2), Κορκοσούρας 13, Παπαδόπουλος 9, Σιδέρης, Καρούσης 6 (2), Παπαβλασόπουλος 3, Μπαλαμπάνης, Στράγκας 8, Γυφτοκώστας