Διαφήμιση
Διαφήμιση

Δευτέρα, 26 Μάρτιος 2018 13:07

Ποδόσφαιρο - Γ' Εθνική: Υποβιβασμός στο τοπικό πρωτάθλημα για την Α.Ε.Κηφισιάς μετά την ήττα απο τον Ο.Φ.Ιεράπετρας

Τα πανηγύρια από την κατάκτηση του κυπέλλου ΕΠΣΑ δεν κράτησαν πολύ στην Κηφισιά, αφού η 21η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου έκρυβε «πικρό» αποτέλεσμα για την ομάδα των Βορείων Προαστίων, που επιστρέφει, μετά από πολλά χρόνια, στο τοπικό πρωτάθλημα.

Η «πεντάρα» από την ομάδα της Ιεράπετρας άφησε τους Κηφισιώτες στην 8η θέση του 8ου ομίλου, με 20 βαθμούς, εξασφαλίζοντας την παραμονή στους Κρητικούς και τον υποβιβασμό στους Κηφισιώτες.

Στο 1ο κι όλας λεπτό του αγώνα, ο Ντιατά, μετά από έξοχη μεταβίβαση του Κορέτα, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στο 20′ ο Παπαδόπουλος έκανε το 2-0, σκορ με το οποίοι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας κύλησε χωρίς γκολ μέχρι το 80′, αλλά από εκεί και πέρα, μέσα σε 10 λεπτά, ο δείκτη του σκορ ανέβηκε στο 5-0, δύο γκολ του Μπλέντι και ένα ακόμη του Παπαδόπουλου.

Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/4) η Κηφισιά θα υποδεχθεί τον Άγιο Ιερόθεο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ο.Φ.Ιεράπετρας (Γ. Μάγγος): Πρίφτης, Πηγιάκης, Καραγιάννης, Πιθαρούλης, Κορομηλάς, Πετάσης, Μπλέντι,Ουζούνογλου, Ντιατά, Παπαδόπουλος, Κορέτα

Α.Ε.Κηφισιάς (Η. Καλοπήτας): Κυρίτσης, Τσερκέζος, Καραμπάς, Τεγούσης, Καρακώστας, Μεϊμαρόγλου, Τσαφταρίδης, Τζέλη, Καϊμακαμούδης, Ζέλο, Ρέντζης