Διαφήμιση
Διαφήμιση

Παρασκευή, 09 Μάρτιος 2018 14:37

Το αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων του Δήμου Κηφισιάς το 2ήμερο 10-11 Μαρτίου



Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε όλα τα αθλήματα περιλαμβάνει το αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων του Δήμου Κηφισιάς αυτό το Σαββατοκύριακο 10-11/3.

Ο Α.Ο.Π.Κηφισιάς ταξιδεύει στην Πάτρα όπου στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League «Πάμε Στοίχημα» θα αντιμετωπίσει την Παναχαική.

Στο μπάσκετ για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής ο Πανερυθραικός με στόχο την επιστροφή του στις νίκες θα υποδεχτεί στο κλειστό της Ν.Ερυθραίας τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου ενώ η Α.Ε.Ν.Κηφισιάς θα έχει ακόμα μια πολύ δύσκολη αποστολή στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία αφού θα αντιμετωπίσει στο κλειστό των Αδαμών τον πολύ δυνατό Διαγόρα Δρυοπιδέων. Και οι δυο αυτές αναμετρήσεις γίνονται στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου.

Tέλος στο ποδόσφαιρο η Α.Ε.Κηφισιάς βρισκόμενη πλέον σε πολύ μειονεκτική θέση ως προς την παραμονή της στην Γ' Εθνική, ταξιδεύει για μια ακόμη φορά στην Κρήτη όπου θα αντιμετωπίσει τον Ηρόδοτο στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομάδων του Δήμου Κηφισιάς:

Σάββατο 10/3

ΒΟΛΕΙ

Volley League «Πάμε Στοίχημα» – 20η αγωνιστική: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2013 - Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Κλειστό Γυμν. Κουκούλι, 18:00)

Α2 Ανδρών - A' όμιλος – 1ος Υποόμιλος - 17η αγωνιστική: ΟΦΗ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (Κλειστό Γυμν. «Βαρδινογιάννειο», 16:00)

PRE LEAGUE Γυναικών – 19η αγωνιστική: Γ.Σ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Ζ.Α.Ο.Ν. (Κλειστό Γυμν. «Ν.Παξιμαδάς», 18:00)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α' ΕΠΣΑ - 2ος όμιλος – 23η αγωνιστική: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γήπεδο Ν.Ερυθραίας, 15:00)

Κυριακή 11/3

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ' Εθνική - 8ος όμιλος – 19η αγωνιστική: ΗΡΟΔΟΤΟΣ - Α.Ε.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Γήπεδο Ν.Αλικαρνασσού, 15:00)

Γ' ΕΠΣΑ - 3ος όμιλος – 20η αγωνιστική: ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 (Γήπεδο Χρυσούπολης, 09:30)


ΒΟΛΕΙ

Α2 Γυναικών - A' όμιλος – Β’ Φάση Play Off - 2η αγωνιστική: Α.Ο.Ν. ΑΜΑΖΟΝΕΣ – A.E.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Κλειστό Γυμν. «Στ.Καλαιτζής», 19:30)


ΜΠΑΣΚΕΤ

Β' Εθνική - Νότιος όμιλος - 21η αγωνιστική: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κλειστό Γυμν. «Στ.Καλαιτζής», 17:00)

Β' Εθνική - Νότιος όμιλος – 21η αγωνιστική: Α.Ε.Ν.Κ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Κλειστό Γυμν. «Δ.Βικέλας», 17:00)