Διαφήμιση
Διαφήμιση

Κυριακή, 12 Νοέμβριος 2017 20:19

Ποδόσφαιρο - Γ' Εθνική: Τσακωμένη με τη νίκη η Κηφισιά

Για πέμπτο διαδοχικό αγώνα η ομάδα της Α.Ε.Κηφισιάς έμεινε χωρίς νίκη, για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, καθώς γνώρισε την ήττα στην Κρήτη από τον Ερμή Ζωνιανών με 2-1, παραμένοντας έτσι στα χαμηλά... πατώματα του βαθμολογικού πίνακα του 8ου ομίλου, με μόλις 4 βαθμούς.

Μόλις στο 10’, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του 25χρονου Τοπούζη, ενώ σχεδόν καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου οι Κρητικοί είχαν την υπεροχή, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν άλλο γκολ, με μόνη καλή στιγμή το σουτ του Χατζηδημητρίου που μπλόκαρε ο Κυρίτσης στο 43'

Η Κηφισιά παρολαυτά αντέδρασε στην επανάληψη και κατάφερε να ισοφαρίσει, στο 59’, με τον Έσλερ, μετά από σύγχυση στα καρέ του Γεωργίου.

Οι γηπεδούχοι όμως δε το βάλαν κάτω και πίεσαν για το 2ο γκολ, με τον Τοπούζη να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ξαναβάλει μπροστά στο σκορ τον Ερμή, καθώς νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Κυρίτση.

Οτι όμως δεν κατάφερε νωρίτερα, ο νεαρός επιθετικός του Ερμή, το πέτυχε στο 73’, καθώς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ (με κεφαλιά ψαράκι), ύστερα από σέντρα του Σκουτέλη, έγραψε το 2-1 υπερ των γηπεδούχων.

Στο 88’, οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίχτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Πλουσή, ωστόσο η Κηφισιά δεν είχε τα χρονικά περιθώρια να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του κ.Κρασανάκη.

Ερμής Ζωνιανών (Μανώλης Πατεμτζής): Γεωργίου, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης, Ραπτάκης Σταθουλόπουλος, Πασιαλής (56’ Σκουτέλης), Σταθόγλου, Τοπούζης Χατζηδημήτριου (78’ Πρωτογεράκης), Πλουσής.