Διαφήμιση
Διαφήμιση

Πέμπτη, 09 Νοέμβριος 2017 13:19

Μπάσκετ - Β' ΕΣΚΑ: Τον Αίολος - Ταύρος 2006 υποδέχεται απόψε στο Ζηρίνειο ο Γ.Σ.Κηφισιάς

Με μοναδικό στόχο να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της η ανδρική ομάδα του Γ.Σ.Κηφισιάς φιλοξενεί απόψε στις 22:00 στο Κλειστό του Ζηρινείου τον Α.Ε. ΑΙΟΛΟΣ – ΤΑΥΡΟΣ 2006 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου τoυ πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας ΕΣΚΑ Ανδρών.

Το συγκρότημα του κ. Μπιλάλη προέρχεται από την άνετη εντός έδρας νίκη του επι του Κτησιφώντα Παιανίας με 78-64 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την ΦΕΑ Νέας Φιλαδέλφειας έχοντας το απόλυτο (10 βαθμούς).

Την αποψινή αναμέτρηση θα διευθύνουν οι κ.κ. Αναστασίου και Παυλόπουλος.

Η Διοίκηση του Κηφισιώτικου συλλόγου καλεί το φίλαθλο κοινό της πόλης μας να βρεθεί απόψε στο Ζηρίνειο και να στηρίξει την προσπάθεια των αθλητών να φτάσουν στη νίκη.

Υπενθυμίζουμε ότι η είσοδος για το κοινό είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ.

Mεγάλη εμφάνιση για τους Παίδες με σπουδαία ανατροπή και νίκη επι του Ο.Φ.Η. Ηρακλή Ηρακλείου

Σπουδαία νίκη μετά από μεγαλειώδη εμφάνιση πέτυχε η ομάδα παίδων του Γ.Σ.Κηφισιάς, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ όπου μετέχει (Β’ Κατηγορία Παίδων - 6ος όμιλος).

Στην αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή 5/11 στο ανοικτό γήπεδο του ΟΦΗ Ηρακλή Ηρακλείου ο τυπικά γηπεδούχος Γ.Σ.Κηφισιάς αν και βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 21-44 κατάφερε μετά από ένα συγκλονιστικό 2ο ημίχρονο να φέρει στα ίσια το ματς (61-61) με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

Στο εξτρα 5λεπτο της παράτασης που ακολούθησε επιβλήθηκε τελικά του ΟΦΗ Ηρακλή Ηρακλείου με 69-64.

Κορυφαίοι από το συγκρότημα του κ.Ψυχογιόπουλου οι Φελουτζής με 16 πόντους, Φραγκούλης με 11 πόντους και Κανούσης με 11 πόντους.

Αξίζει να αναφερθεί η συγκλονιστική προσπάθεια όλων των παιδιών που έπαιξαν με ψυχή προκειμένου να φύγουν από το γήπεδο με το ροζ φύλλο αγώνα δείχνοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στις δυνατότητές τους δικαιώνοντας παράλληλα και τον προπονητή τους.

Αναλυτικά:

Διοργάνωση: Β’ Κατηγορία Παίδων (6ος όμιλος) 2017-18

Α’ Φάση – 7η αγωνιστική

Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: 69-64 (καν. διάρκεια 61-61)

Ημερομηνία: 5/11 και ώρα 18:30

Γήπεδο: Ψαλίδι

Διαιτητής: κ.Θραψανιώτης

Δεκάλεπτα: 16-26, 21-44 (ημίχρονο), 40-54, 41-55

Γ.Σ.Κηφισιάς (Ψυχογιόπουλος): Λιάπης 7, Γκινοσάτης 2, Φραγκούλης 11, Φελουτζής 16, Κλαυδιανός 3, Μουζάκης, Κανούσης 11, Δρόσος, Γκόγκας, Ξανθόπουλος 6, Οικονόμου 9, Γκανούρης 4.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 11/11 και ώρα 17:30, στο Κλειστό της Μεταμόρφωσης με αντίπαλο τον Γ.Α.Ο. ΚΟΥΚΟΥΒΑΩΝΩΝ (8η αγωνιστική).