Διαφήμιση
Διαφήμιση

Τετάρτη, 11 Ιανουάριος 2017 20:44

Mπάσκετ - Β' Εθνική: Ήττα στο "Σαλούν" από τον Παπάγου για τον Πανερυθραικό

Σε κακή αγωνιστικά ημέρα βρέθηκε η ομάδα μπάσκετ του Πανερυθραικού, η οποία γνώρισε την ήττα με 73-58 από τον Παπάγου στο "Σαλούν", στο πλαίσιο της εξ' αναβολής αγωνιστικής για το Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής.

Οι "Στρατηγοί" μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα του αγώνα, παίρνοντας σημαντική διαφορά στο σκορ από το 1ο κιόλας δεκάλεπτο (22-15), η οποία μάλιστα έφτασε το +20 με τη λήξη του ημιχρόνου (51-31).

Στην επανάληψη το συγκρότημα του κ.Χουχουλή μπορεί αμυντικά να παρουσιάστηκε σαφώς πιο βελτιωμένο, καθώς δέχθηκε μόλις 23 πόντους στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο, η ζημιά όμως είχε ήδη γίνει!

Από πλευρά γηπεδούχων οι Φακοπουλίδης (21), Δέδες (17) και Κακιούζης (15) ήταν αυτοί που οδήγησαν εκ του ασφαλούς την ομάδα τους σε μια μεγάλη νίκη, ενώ από πλευράς Πανερυθραικού, ο Κούσουλας με 22 πόντους έμοιαζε κυριολεκτικά σαν... όαση στην έρημο, με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του να κυμαίνονται σε πολύ χαμηλά επίπεδα.

ΠΑΠΑΓΟΥ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ 73-58