Διαφήμιση
Διαφήμιση

Παρασκευή, 06 Ιανουάριος 2017 11:53

Μπάσκετ - Β' ΕΣΚΑ: "Λύγισε" στο β' ημίχρονο από τον Γκύζη Πολυγώνου ο Γ.Σ.Κηφισιάς

Την ήττα με 81-67 γνώρισε ο Γ.Σ. Κηφισιάς, από τον Γκύζη Πολυγώνου, στο πρώτο ματς της νέας χρονιάς, που αφορούσε την εξ αναβολής αναμέτρησης της 9ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Σε ένα μάτς που έγινε σε ένα ακατάλληλο γήπεδο με γλυστερό τερέν άκρως επικίνδυνο για την ασφάλεια των αθλητών (ο Γ.Σ.Κηφισιάς υπέβαλλε ένσταση για την διεξαγωγή του αγώνα) οι "πράσινοι" ένω έκαναν ιδανικό ξεκίνημα, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο με 12-18, ωστόσο το τέλος της 2ης περιόδου τους βρήκε μπροστά με την ελάχιστη διαφορά, δηλαδή αυτή του ενός πόντου (33-34).

Οι γηπεδούχοι καθώς ανέβαζαν σταδιακά την απόδοσή τους «έχτισαν» παράλληλα διαφορά ασφαλείας, ρίχνοντας ουσιαστικά τους Κηφισιώτες στο... καναβάτσο, καθώς με την ολοκλήρωση του 3ου δεκαλέπτου η διαφορά έγινε διψήφια (63-52), με το τελικό σκορ να είναι το 81-67, μιας και το συγκρότημα των Β.Προαστίων δεν μπόρεσε να βρεί τις λύσεις για να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της νίκης.

Απο το συγκρότημα των κ.κ.Μπιλάκη και Γιαννακάκη ξεχώρισαν με την απόδοσή τους οι Μπαζίνης και Πολυδώρου που πέτυχαν απο 12 πόντους έκαστος και οι Φ.Τριποδάκης και Παναγιώτου που πέτυχαν από 10 πόντους.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Γ.Σ.Κηφισιάς είναι αυτή με τον ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ για την 13η αγωνιστική που είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη 12/1 στις 21:30 στο κλειστό του Ηρακλείου.

Διαιτητές: Φραγκούλη, Κούλης.