Διαφήμιση
Διαφήμιση

Παρασκευή, 26 Ιανουάριος 2018 17:24

Δήμος Κηφισιάς: Εκλογές σε 8 Συνοικίες Κηφισιάς, Ν. Ερυθραίας και Εκάλης



Στις υπόλοιπες οκτώ συνοικίες, τρεις στην Κηφισιά, τέσσερις στην Νέα Ερυθραία και μία στην Εκάλη, θα διεξαχθούν οι συνοικιακές εκλογές την ερχόμενη Κυριακή 28 Ιανουαρίου από τις 9.00π.μ. μέχρι τις 7.00 μ.μ.

Οι συνοικίες είναι οι εξής:

Ν.Κηφισιά από Ελαιών έως ΟΥΛΕΝ, Ν.Κηφισιά από Ελαιών έως Δρυμώνος, Εργατικές Πολυκατοικίες, Συνοικισμός Ν.Ερυθραίας, Εθνικιστών και Αναπήρων Πολέμου, Μορτερό, Καστρί και Εκάλη.

Όσοι μένουν σε αυτές τις συνοικίες και είναι πάνω από 18 χρονών, μπορούν να ψηφίσουν, άσχετα αν είναι δημότες Κηφισιάς αρκεί να είναι κάτοικοι.

Όπως έχουμε ξαναγράψει ήδη έχουν γίνει σε έξι συνοικίες τοπικές εκλογές και τα συμβούλια των περιοχών έχουν ενεργοποιηθεί και κάνουν διάφορες κινήσεις όπως πχ. την ερχόμενη Κυριακή 28 Ιανουαρίου στις 10.00 πμ. θα γίνει σπιρομέτρηση των κατοίκων της περιοχής Άνω Κηφισιάς και αυτό διοργανώνεται από το συνοικιακό συμβούλιο της περιοχής με την Κοινωνική Πρόνοια του Δήμου.

Τα Συνοικιακά Συμβούλια θα συμμετάσχουν και στην κατάρτιση του συμμετοχικού προϋπολογισμού κάθε συνοικίας αλλά θα μπορούν άμεσα να έχουν επαφή και επίλυση μικροπροβλημάτων των περιοχών τους.

Το συνοικιακό συμβούλιο είναι 11μελές και οι πολίτες μπορούν να βάλουν μέχρι και 7 ψήφους. Τα εκλογικά τμήματα θα διεξαχθεί η ψηφοφορία είναι τα εξής:

Εκλογικά  Τμήματα

Νέα Κηφισιά (από  Ελαιών έως  Δρυμώνος)

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):  3ο Γυμνάσιο,  Πατρών  &  Κορίνθου

Νέα Κηφισιά  (από  Ελαιών  έως  ΟΥΛΕΝ)

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):  3ο Γυμνάσιο,  Πατρών  &  Κορίνθου

Εργατικές  Πολυκατοικίες

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):   6ο Δημοτικό,  Λάμπρου  Κατσώνη  53

Καστρί

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):   Βίλλα  Κώστα,  Λουκή  Ακρίτα  4,  Ν.Ερυθραία

Μορτερό

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):   Β΄ Παιδικός  Σταθμός,  Ηλία  Βενέζη  8,  Ν.Ερυθραία

Συνοικισμός Ν. Ερυθραίας

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):    Καπή  Ν.Ερυθραίας,  Κώστα  Βαρνάλη  58,  Ν.Ερυθραία

Συνοικισμός Εθνικιστών & Αναπήρων Πολέμου

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):   2Ο &  3Ο Δημοτικό,  Σπετσών  &  Ψαρών

Εκάλη

Εκλογικό τμήμα εκλογών Συνοικιακών Συμβουλίων (μεικτό):   1ο Δημοτικό σχολείο Εκάλης, Δεκελείας και Φασίδερη

Οι υποψήφιοι κάθε συνοικίας είναι οι κάτωθι: 

ΣΥΝΟΙΚΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΑΣΤΡΙΟΥ

ΒΙΤΣΟΥ (ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ) ΖΩΗ του Ιωάννη

ΒΟΖΑΝΗ (ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ) ΕΛΕΝΗ του Αλεξάνδρου

ΒΟΥΛΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΚΑΛΛΙΓΕΡΗ (ΜΟΣΧΟΥ) ΑΘΗΝΑΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Παναγιώτη

ΚΟΤΣΙΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Παναγιώτη

ΚΡΟΝΤΗΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου

ΛΕΟΥΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αναστασίου

ΛΙΖΑ ΑΝΝΑ του Ηλία

ΣΟΥΤΣΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ του Νικολάου

ΦΟΥΣΤΕΡΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του Λεωνίδα 

ΣΥΝΟΙΚΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΩΝ & ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΟΛΕΜΟΥ, Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΒΑΡΝΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Διαμαντή

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου

ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του Αποστόλου

ΚΟΥΣΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

ΜΑΚΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου

ΠΑΓΩΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ανέστη

ΠΑΓΩΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Γεωργίου

ΠΕΤΣΙΟΥ (ΒΑΡΝΑΛΗ) ΜΑΡΘΑ του Νικολάου

ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Αλεξάνδρου
 

ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ

ΚΟΥΤΑ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

ΛΥΜΠΕΡΗ ΑΡΓΥΡΩ του Δημητρίου

ΜΑΝΩΛΙΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Παύλου

ΜΑΡΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Νικολάου

ΜΟΥΣΑ ΜΑΡΙΑ του Θεοδώρου

ΠΕΤΡΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Χρήστου

ΠΛΑΤΑΝΙΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ξενοφώντα

ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χαραλάμπους

ΣΑΛΛΑ ΕΛΠΙΣ του Γεωργίου

ΤΟΜΠΟΛΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Σωτηρίου

ΤΣΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Προδρόμου
 

ΜΟΡΤΕΡΟ

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη

ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Μιχαήλ

ΒΡΑΧΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του Εμμανουήλ

ΓΛΗΝΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΛΙΝΑ)του Νικολάου

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Προδρόμου

ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεοδώρου

ΔΕΔΕΜΑΔΗ ΕΛΠΙΔΑ του Δημητρίου

ΔΕΛΕΡΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Νικολάου

ΛΑΠΑΤΑ ΜΑΡΙΑ του Σταύρου

ΜΠΟΥΣΙΑΣ ΓΕΡΩΓΙΟΣ του Ευαγγέλου

ΣΑΝΤΙΞΗ-ΜΠΡΑΤΣΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

ΣΙΣΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Νικηστράτου


Ν.ΚΗΦΙΣΙΑ  (ΕΛΑΙΩΝ ΕΩΣ ΟΥΛΕΝ)

ΑΓΑΠΗΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου

ΑΣΤΕΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αθανασίου

ΓΙΛΑΝΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ του Πέτρου

ΔΑΜΗΛΑΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αναστασίου

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σιδέρη

ΚΑΤΣΑΝΔΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Εμμανουήλ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου

ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του Ιωάννη

ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΤΖΙΝΟΥ ΑΓΑΠΗ του Βασιλείου

ΤΟΜΠΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη


Ν.ΚΗΦΙΣΙΑ  (ΕΛΑΙΩΝ ΕΩΣ ΔΡΥΜΩΝΟΣ)

ΑΒΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ-ΚΟΝΤΙΖΑ ΜΑΡΙΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Λουκά

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΠΟΥΛΧΕΡΙΑ-ΠΟΛΑ του Δημητρίου

ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ του Κωνσταντίνου

ΔΑΜΑΣΚΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Κωνσταντίνου

ΖΑΝΝΗ ΕΥΦΗΜΙΑ του Κωνσταντίνου

ΖΕΡΒΟΥ ΕΛΕΝΗ του Θωμά-Ορέστη

ΜΑΓΚΛΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Μιχαήλ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

ΞΕΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ιωάννη

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΕΝΗ του Σπυρίδωνος

ΣΚΛΑΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ-ΦΡΟΕΛΕΝ του Διονυσίου

ΣΥΡΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Δημητρίου

ΦΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη


ΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ

ΑΛΕΞΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Δημητρίου

ΑΛΥΜΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου

ΒΕΡΩΝΗ ΜΑΡΙΝΑ του Ευαγγέλου

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φωτίου

ΚΟΛΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Σπυρίδωνος

ΚΡΙΓΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Σωτηρίου

ΠΑΛΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Φωτίου

ΠΡΕΝΤΟΣ ΘΩΜΑΣ του Γεωργίου

ΣΙΔΗΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Πασχάλη

ΣΤΑΘΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ΧΑΤΖΗΡΟΔΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Πολυδώρου


ΕΚΑΛΗ

ΒΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΡΙΣ-ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του Σωτηρίου-Ευαγγέλου

ΔΡΑΓΩΝΑ ΟΛΓΑ του Νικολάου

ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του Αδαμαντίου

ΚΟΧΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ

ΜΑΜΑΛΗ ΣΟΦΙΑ του Δημητρίου

ΜΑΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

ΜΠΟΥΤΡΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Νικολάου

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου

ΣΤΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Παναγιώτη

ΣΦΗΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου

ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου